Mobilné pedagogičky budú aj v ďalšom roku pomáhať priamo v rodinách s deťmi s poruchou sluchu. „Od februára do novembra budúceho roku bude 11 špeciálnych pedagogičiek navštevovať vybrané rodiny po celom Slovensku, aby pomohli rodičom čo najlepšie rozvíjať schopnosti svojho dieťaťa. Cieľom programu je, aby sa rodiny aj vďaka špeciálnym pedagógom neskôr naučili rozvíjať svoje dieťa aj bez podpory odborníka.

Ako špeciálny pedagóg pomáha 

Mobilní pedagógovia navštevujú rodiny s deťmi s poruchou sluchu približne dvakrát do mesiaca priamo doma. Návšteva rodiny trvá hodinu a pol. Počas nej sa špeciálny pedagóg venuje dieťaťu a rodičom. „Formou hry stimuluje sluchové, komunikačné, motorické a intelektuálne zručnosti dieťaťa. Zároveň aktivity vysvetľuje rodičom a zdieľa s nimi potrebné informácie.

Program je vďaka Telekomu bezplatný

Program Mobilný pedagóg je pre rodiny bezplatný. Už štvrtý rok od svojho vzniku ho podporuje Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis a v nasledujúcom 4. ročníku na neho prerozdelil 40-tisíc eur. Uhrádza tak cestovné i mzdové náklady mobilným pedagógom, ktoré rodiny navštevujú v jednotlivých mestách alebo obciach.

Medzi 11 mobilnými odborníkmi sú špeciálne pedagogičky, logopedička a psychologička z Bratislavy, Popradu, Lučenca, Žiliny, Vrútok, Liptovskej Sielnice, Prešova i z Košice.

Kto sa môže prihlásiť

Do programu sa môžu prihlásiť rodiny s dieťaťom so sluchovou poruchou vo veku do 4 rokov z celého Slovenska. Stačí vyplniť a poslať Prihlášku Mobilný pedagóg najneskôr do soboty 31. októbra na e-mailovú adresu: juraj.recky@nadaciapontis.sk. Vaše prihlášky posielajte v tvare Priezvisko_Meno.