NOVINKA :-) Stiahnite si zdarma knižku, ktorá je určená predovšetkým rodičom detí s poruchou sluchu v ranom veku s názvom “Máme dieťa s poruchou sluchu II” alebo si ju v tlačenej forme objednajte na Dobrej krajine, kde jej kúpou prispejete na skvelé projekty OZ Nepočujúce dieťa.

Prečo sme vytvorili túto web stránku?

Našim prianím je ponúknuť informácie a zdroje, ktoré by Vám mohli pomôcť hľadať riešenia v situáciách, ktoré vznikajú po narodení dieťaťa s poruchou sluchu. Dúfame, že tu nájdete množstvo užitočných informácií.

Čo na týchto stránkach nájdete?

Informačný systém funguje niekoľko rokov. Dostupné sú viaceré články z oblasti novorodeneckého skríningu sluchu, príčin porúch sluchu, vyšetrení sluchu, načúvacích prístrojov, kochleárneho implantátu, zaujímavé linky (kontakty) a životné príbehy (radi uverejníme aj Vaše životné príbehy :-) . Pre tých, ktorí si občas nevedia rady je otvorená web poradňa. Spustili sme interaktívny slovník posunkovho jazyka, ktorý bol dlhú dobu obľúbený širokou verejnosti avšak v  poslednom roku sa nám vyskytla na stránke chyba, ktorú nevieme opraviť.

Vďaka fondu Telekom pri Nadácii Pontis je dostupný nový komunitný portál pre rodičov detí s poruchou sluchu www.nepocujucedieta.sk, kde plánujeme okrem iného uverejniť Slovník posunkového jazyka. Tento portál je živým pokračovateľom Infosluchu.

Sme maličký tím, ktorý privíta každú pomocnú ruku. Pomôžte nám tvoriť priestor, kde sa rodičia detí s poruchou sluchu nielen veľa dozvedia, ale vytvoria svoju vlastnú komunitu.

Každý z Vás, má možnosť prispieť odborným, alebo praktickým príspevkom, prípadne konkrétnym tipom na zaujímavú službu, knižku… Potešíme sa, ak nám dáte spätnú väzbu o tom, aké informácie by ste si v budúcnosti priali vidieť na týchto stránkach.

Silvia Hovorková

 

ČSOB Nadácia

Nadácia VUB